14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

На 112 години, почина највозрасниот Французин

Најчитани вести

Жил Теобалд, највозрасниот Французин почина денеска на 112-годишна возраст, во својот дом во Фор-де-Франс на островот Мартиник. Тажната вест ја објави неговото семејство.

Теобалд, кој бил рибар, е роден на 17 април 1909 година.

Последното интервју го имаше во 2019 година, кога раскажа за неговата младост, работа и детство. Прашан за возраста, тој на шега рече – „Ако некој ме праша, би можел да живеам и 200 години“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com