8.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

На Јамајка бесплатен џоинт за сите кои ќе донесат полна кофа со отпад од океанот

Најчитани вести

На интернет кружи фотографија од Јамајка на која е јасно наведено дека доколку од океанот извадите полна кофа со отпад, во замена ќе добиете еден џоинт.

“Бесплатен џоинт за кофа полна со отпад”, е напишано на лист хартија на кој е нацртан лист од марихуана, џоинт и сонце. 

Покрај натписот, на фотографијата може да се забележи и тегла полна со џоинти, а во позадина се гледа сончева јамајканска плажа.

Сè уште не е познато кој ја покренал оваа акција, но сигурно е дека реакциите од интернет публиката се одлични. Фотографијата се појавила на Редит пред два дена, но оттогаш се “преселила” и на останатите социјални мрежи, каде корисниците со воодушевување ја споделуваат како пример за добра еколошка акција./tocka.com.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести