На Јамајка бесплатен џоинт за сите кои ќе донесат полна кофа со отпад од океанот

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

На интернет кружи фотографија од Јамајка на која е јасно наведено дека доколку од океанот извадите полна кофа со отпад, во замена ќе добиете еден џоинт.

“Бесплатен џоинт за кофа полна со отпад”, е напишано на лист хартија на кој е нацртан лист од марихуана, џоинт и сонце. 

Покрај натписот, на фотографијата може да се забележи и тегла полна со џоинти, а во позадина се гледа сончева јамајканска плажа.

Сè уште не е познато кој ја покренал оваа акција, но сигурно е дека реакциите од интернет публиката се одлични. Фотографијата се појавила на Редит пред два дена, но оттогаш се “преселила” и на останатите социјални мрежи, каде корисниците со воодушевување ја споделуваат како пример за добра еколошка акција./tocka.com.mk

T.E.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.