1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

На Табановце се чека 40 минути за влез во Македонија

Најчитани вести

На граничниот премин Табановце за влез во државата се чека 30 до 40 минути, а на останатите премини нема подолги задржувања, соопшти АМСМ.

За излегување од Македонија, пак, на ГП Богородица, има колони возила – и патнички и товарни. Сепак, долги задржувања нема, иако се чека нешто подолго од вообичаено, веројатно поради контролата на документите за патување поврзани со правилата за заштита од Kовид-19.

На ГП Меџитлија нема ниту колони, ниту застој. Задржувања нема ниту на Ќафасан кон Албанија и Деве Баир кон Бугарија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести