На Табановце приведен српски државјанин за „фалсификување исправа

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

На 07.07.2019 во 12.30 часот на Граничен премин „Табановце“, поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 од Кривичниот законик, приведен е А.Ј.(63) од Република Србија, кој управувал патничко возило „БМВ 530 Д“ со српска национална ознака. Лицето било задржано за понатамошно постапка.

T.E.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.