На Табановце приведен српски државјанин за „фалсификување исправа

0

На 07.07.2019 во 12.30 часот на Граничен премин „Табановце“, поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 од Кривичниот законик, приведен е А.Ј.(63) од Република Србија, кој управувал патничко возило „БМВ 530 Д“ со српска национална ознака. Лицето било задржано за понатамошно постапка.