4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

На Табановце приведени тројца Срби бидејќи фалсификувале ПЦР тестови

Најчитани вести

На 04.10.2021 во 05.35 часот на Граничен премин Табановце, на излез од Република Северна Македонија, поради употреба на фалсификувани ПЦР тестови, биле приведени Ш.Н.(40), Љ.Ш.(34) и Ф.Ш.(43), сите од Република Србија.

Тие биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com