29.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

На слон не му се допаднал џипот на Форд, па го превртел

Најчитани вести

А тоа што им се случило најмногу наликува на сцените од Паркот Јура, но наместо Т-рекс, во главната улога има навидум мирен слон. Според Њујорк пост, инцидентот се случил во природниот парк iSimangaliso Wetland во Јужна Африка. Како што покажува краткото видео, белиот теренец на Форд поради некоја причина му пречел на слонот кој потоа решил лично да се справи со лимениот натрапник.

Видеото трае само 21 секунда, колку што му требало на слонот за да го преврти теренецот на покрив. Сирената од другото возило од каде се снимал настанот, не му го одвлекло вниманието. На крајот, возачот му вели на совозачот „јави им се“, а таа му вели дека „не знае на кого да му се јави“.

Откако го превртел возилото, слонот се оддалечил. Патниците во возилото поминале со полесни телесни повреди, но сите се во видлив шок од блиската средба со најголемото копнено животно.

Во моментов се води истрага за да се утврди која била причината за инцидентот и ваквата агресивна реакција на слонот врз теренското возило што минувало.

Ова не е прв пат да се сними напад на слон врз возило. Во септември минатата година, слон нападна автобус, а потоа со заби ги скрши стаклата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com