32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

На подрачјето на СВР Велес казнети 27 возачи за пребрзо возење

Најчитани вести

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски информира дека од вкупниот број на прекршоци, осум мерки се изречени во Велес, 10 во Кавадарци и во Неготино девет прекршоци.

– Против возачите ќе бидат поднесени соодветни пријави, најави Додевски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com