7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

На подморница во САД запленети речиси 5,5 тони кокаин

Најчитани вести

Американската крајбрежна стража пресретна подморница во која нашла и запленила речиси 5,5 тони кокаин, чијашто вредност се проценува на 165 милиони долари, соопштија надлежните служби.

Акцијата била изведена на 5 септември, а крајбрежната стража привела четворица осомничени криумчари на дрога на подморницата која пловела во Тихиот Океан на пат кон САД, пренесе „Ен-би-си њуз“.

Крајбрежната стража наведе дека за акцијата добила помош од колумбиската морнарица која стигнала на лице место.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести