Home » На Меџитлија спречен обид за нелегален влез на лице од Јужноафриканската Република

На Меџитлија спречен обид за нелегален влез на лице од Јужноафриканската Република

by Журнал.мк

Царинската управа спречила обид за нелегален влез на лице од Јужноафриканската Република на граничниот премин Меџитлија. Царинските службеници на граничниот премин Меџитлија спречиле државјанка од Јужноафриканската Република, илегално да ја внесе во земјава својата ќерка во багажник од изнајмено возило со македонски регистарски таблички.

На 7-ми август, на Меџитлија, 57-годишната државјанка на Јужноафриканската Република која имала виза за влез, се обидела својата 23-годишна ќерка, без легален престој да ја внесе на македонска териоторија.

Случајот е предаден на полициската станица на граничниот премин Меџитлија од каде што се поднесени кривична пријави за илегален влез против двете државјанки на Јужноафриканската Република.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More