27.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

На локалните избори во Сребреница победи кандидатот на коалицијта „Заедно за Сребреница”

Најчитани вести

Кандидатот на коалицијата „Заедно за Сребреница” за градоначалник на општината, Младен Грујичиќ, освои 5.189 гласови или 67,22 проценти од гласовите на избирачите на вчера повторените локални избори, соопшти претседателот на ЦИК, Желjко Бакалар. Според првичните резултати, кандидатот на коалицијата „Мојата адреса е Сребреница”, Алија Табаковиќ, освои 2.433 гласови или 31,70 проценти, пренесува порталот РТРС.

Гласовите ги вклучуваат и резултати од избирачки места каде што изборите не беа повторени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести