Home » На Инфективна клиника во Белград ноќеска избувнал пожар

На Инфективна клиника во Белград ноќеска избувнал пожар

by Журнал.мк

Нешто по полноќ пожар избувнал во кругот на Инфективната клиника во Белград.

Како што јави РТС, едно лице загинало во пожарот што избувнал во зградата, додека друго поради чадот е пренесено во ВМА.
Во гаснењето на пожарот биле ангажирани повеќе противпожарни единици.

Засега не е позната причината за пожарот, повеќе информации се очекува во текот на денот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More