9.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

На Ериксен ќе му биде вграден дефибрилатор

Најчитани вести

Фудбалската федерација на Данска, соопшти, дека на Кристијан Ериксен ќе му биде вграден дефибрилатор, кој ја следи работата на срцето.

„По серијата прегледи, решивме дека Кристијан треба да има уред, кој ќе ја следи работата на срцето. Овој уред е неопходен откако имаше срцев удар. Кристијан ја прифати оваа одлука“, изјавил лекарот на данската репрезентација, Мортен Босен.

Босен не коментирал што ќе биде со кариерата на Ериксен.

Кристијан Ериксен, колабираше во саботата, во текот на мечот со Финска. Откако успешно го реанимираа на теренот, тој беше хоспитализиран.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести