27.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

На граница приведен гостиварец кој се товари за измама

Најчитани вести

МВР соопшти дека вчера (9 март) во 22.20 часот на Граничен премин „Јажинце“ од слобода бил лишен 33 годишен жител на гостиварски Балин Дол, бидејќи по извршена пасошка контрола било констатирано дека е предмет на потрага во „стоп листа“ со мерка „апси“ поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „измама“ . Лицето било барано по телеграма од ОВР Гостивар и Сектор за меѓународна полициска соработка.

Гостиварецот бил предадено на полициски службеници од Полициско одделение Чегране за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести