10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

На ГП Табановце се чека 40, а на Блаце 20 минути

Најчитани вести

На ГП Табановце за излез од државата утрово се чека околу 40 минути, а на ГП Блаце за влез чекањето е 20 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања, информира АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com