7.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

На ГП Табановце се чека околу два часа

Најчитани вести

На граничниот премин Табановце за излез од државата има чекање од околу 2 часа. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Од 19.08.2021 како што информира АМСМ регионалниот патен правец кој води преку Националниот парк Галичица е нормализиран за секаков вид на сообраќај кој беше во прекин поради изведување градежни активности.

АМСМ најавува дека утре на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – с. Врбјани, поради изведување градежни работи на пат (минирање) сообраќајот ќе биде во прекин помеѓу 11:30 ч. – 14:30 ч. во времетраење од 15 – 20 минути.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com