17.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

На ГП „Богородица“ запленет камион со марихуана

Најчитани вести

Полицијата вечерва на граничниот премин „Богородица“ заплени камион полн со марихуана, информираат од МВР.

Во Гевгелија денеска се одвива и друга акција за сузбивање на нелегална трговија со дрога, каде се запленети околу 200 килограми марихуана и приведени неколку лица.

Од МВР повеќе детали за овие две акции најавуваат за утре.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com