10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

На Боки 13 му откажал левиот бубрег

Најчитани вести

Му откажа левиот бубрег на Бојан Јовановски познат како Боки 13, обвинет во аферата „Рекет“, пренесува „Слободен печат“.

Самиот Јовановски, но и неговиот адвокат од судските власти бараа затворскиот притвор да му биде заменет со домашен, токму поради нарушеното здравје, но тоа барање беше одбиено.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести