Home » На „Богородица“ и „Табановце“ утрово се чека околу половина час

На „Богородица“ и „Табановце“ утрово се чека околу половина час

by Журнал.мк

На граничниот премин „Богородица“, утрово, за излез од државата се бележи зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање е околу 30 минути, информира Автомото сојузот на Македонија

На „Табановце“ пак, половина час се чека за влез во државава.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема поголеми задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More