-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

На базен во Србија 15-годишно момче ја загуби битката за животот

Најчитани вести

Трагедија ја потресе Србија откако петнаесетгодишно момче кое паднало во базен во СЦ Кошутњак иако било извлечено од спасителите ја загубило битката за живот во болница. Српските медиуми јавуваат дека момче откако бил извадено од базенот спасувачите го реанимирале 45 минути. По тоа му се појавил слаб пулс и бил пренесен директно во Ургентниот центар, каде што починало.

-Момчето во општа тешка состојба беше донесено на Ургентен. После повеќе од еден час на раенимација, момчето почина – посочиле од болницата.

–Еден колега, спасител, виде дека не излегува од водата и скокна и го извлече. Колку што слушнав, тој скокнал, го удрил задниот дел од главата – рече лице кое е дел од обезбедувањето.

Според неколку очевидци, момчето било „покриено“ од некој што скокнал од скокалницата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести