27.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Најчевска: Јас би ја ослободила Гордана Јанкуловска, оти само таа не побегна

Најчитани вести

Не стивнуваат реакциите по бегството на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков.

Универзитетската професорка Мирјана Најчевска смета дека сега треба да се ослободи поранешната министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, бидејќи, како што вели, само таа имала храброст да не побегне и да се соочи со казната.

„Јас сега веднаш би ја ослободила Гордана Јанкуловска. Само таа имаше храброст да не побегне, туку да си отслужи казна затвор. И очигледно само таа нема испокрадено толку многу за да си обезбеди добар живот во бегство“, напиша професорката Мирјана Најческа на Фејсбук.

Премиерот Зоран Заев денеска истакна дека е разочаран од бегството на Мијалков, но дека очекува за брзо време тој да биде лоциран и приведен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести