-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Најчевска: Зошто би го сакале назад истото ВМРО-ДПМНЕ кое едвај го симнавме од грб?

Најчитани вести

Професорката Мирјана Најчевска, во својот најнов твит порачува дека ВМРО-ДПМНЕ не смеат да се вратат на власт додека не се реформираат и не ги признаат своите грешки: „ВМРО ДПМНЕ не се реформираа, не ги препознаа направените грешки, се амнестираа за криминалите направени во текот на нивното владеење. Се додека не го направат ова не смеат да се вратат на власт.“

„Зошто би го сакале назад истото ВМРО ДПМНЕ кое едвај го симнавме од грбача. Нема логика“, поентира Мирјана Најчевска во својот твит.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com