18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Најчевска: Да се испита евентуална вмешаност на обвинителите на СЈО во „Рекет“

Најчитани вести

Обвинителите на СЈО да паузираат додека не се провери нивна индиректна или директна вмешаност во „Рекет“ – порачува во интервју за тв 24 универзитетската професорка Мирјана Најчевска. Четири години потоа, вели СЈО не ги исполни очекувањата.

Најческа порачува дека ја поддржува идејата за ново обвинителство со кредибиелн обвинител

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com