17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Најубаво облечени дами на црвениот тепих на САГ-наградите

Најчитани вести

Холивудската А-листа ја почна сезоната на награди во спектакуларен стил во Лос Анџелес во неделата вечерта на доделувањето признанија од страна на Здружението на актерите (САГ).

А според американските шоу-биз медиуми, најдобро облечените ѕвезди – Лејди Гага, Селма Хајек, Кери Вашингтон и Кејт Бланшет – одржаа блескава парада на црвениот тепих додека се собираа да го прослават најдоброто од филмот и телевизијата.

Церемонијата се одржа во Barker Hangar во Санта Моника, Калифорнија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com