18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

НАЈУБАВОТО ДЕВОЈЧЕ НА СВЕТОТ НА 2 ГОДИНИ СЕ СОНЧАЛА ВО СОЛАРИУМ! Имаше вештачки нокти и заби, а денес има 14 години и еве како изгледа

Најчитани вести

Русокосата убавица Еден Вуд е родена во 2005 година, а кога имала само две години, нејзината мајка Мики решила да го направи своето дете модел и кралица на убавината.

Додека нејзините врсници си играа со кукли, мајката на Една ја средуваше и фотографираше, а потоа ја „влечеше“ на разни натпревари за убавина низ целата земја, што доведе до тоа Една Вуд да биде прогласена за најубаво девојче во САД.

Солариуми, вештачки нокти, коса, па дури и заби, кореографија, костими, вежбање со часови на ден, се само дел од она што требаше да бидете прогласени за „најубаво девојче или момче“.

И, иако многумина не видоа ништо лошо во вакво нешто, зад целиот тој гламур, имаше темна страна, а младата Еден Вуд најдобро го чувствуваше на нејзината кожа.Лицето на оваа девојка веројатно ви е многу познато – дури и ако живеете во Македонија. Во изминатите години неколку пати победи на разни натпревари за убавина, а исто така беше прогласена и за најубавото девојче во цела Америка.

Мики сакаше да ја „зачува убавината“ на својата ќерка до тој степен, што ја принуди да јаде исклучиво нискокалорична храна, а исто така водеше и солариум, а на крајот ѝ даваше енергетски пијалоци секој ден за да ја задржи Еден доброто расположение.

Овој начин и темпо на живот не се одразуваа добро на здравјето на оваа млада дама – таа постојано имаше силни главоболки, а исто така имаше проблеми со варењето на храната.Подоцна, на виделина излегоа информации дека Мики често ја тепала својата ќерка, со цел да ја направи Еден „ отпорна на стресни ситуации“. На крајот, оваа мајка беше предупредена дека мора да го смени однесувањето за да не ѝ го одземат детето, а самата Еден реши да престане да се натпреварува кога наполни шест години и ја освои 300-та титула!

Таа денес има 14 години и сè уште се занимава со моделинг, но во многу помала мера. Имала епизодни улоги во неколку филмови, напишала автобиографска книга и се обидела во блогерские води.

Таа е популарна и на Instagram, каде ја следат скоро 60.000 луѓе, а истакна и дека во иднина би сакала да се посвети на глумата и музиката.

И покрај фактот дека оваа тинејџерка успеа да се врати во нормала растејќи до одреден степен, последиците од нејзиното лишено детство се трајни, што може да се види од нејзиниот изглед, кој изгледа како да има 20 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com