32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Најсекси бабата на светот го освои Инстаграм!

Најчитани вести

Џина Стјуарт (49), Австралијанката која повеќето ја знаат како „најсекси баба на светот“, последните неколку години имаше проблем со Инстаграм кој упорно ѝ ги бришеше нејзините провокативни фотографии. Иако Џина никогаш не ги покажа своите брадавици или половиот орган, Инстаграм константно ѝ ги бришеше сликите и праќаше предупредувања, но таа не се откажува и сега на пронашла начин да го измами алгоритамот.

„Едноставно е. Го сменив полот во поставувањата и сега Инстаграм ме препознава како маж. Од тогаш ми нема дојдено ниту една пријава, а добив и 10,000 нови пријатели“, кажува згодната баба.

Благодарение на овој пропуст од страна на Инстаграм, нејзините 166 илјади пријатели секојдневно „уживаат“ во нејзините фотографии.

Инаку Џина има 4 деца на возраст од 27 до 4 години, а исто така е и баба на 2 внучиња./slobodenpecat.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com