5.8 C
Skopje
Saturday, March 25, 2023

Најпопуларната песна за ова лето со нов кавер испеан на 4 светски јазици!

Најчитани вести

Моментално најпопуларна песна за ова лето, како на сите радио станици, така и на приватните плејлисти е „Сењорита“, дуетската песна на Шон Мендес и Камила Кабејо.

Овие музички пар на официјалното видео има повеќе од 300 милиони прегледи. За оваа песна се снимени многу кавери, но само еден се издвојува од сите останати. Тоа е каверот на младите Јелин и Свен. Имено тие двајца доаѓаат од Германија, а каверот кои тие го направија го пејат на 4 светски јазици.

На германскиот, шпанскиот, турскиот и англискиот падна изборот, а како звучи најслушата песна во ова ново руво, ѕирнете во видеото во продолжение./hashtag.mk

Најнови вести