17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Најмоќниот лек од природата за кој малкумина знаат

Најчитани вести

Пченичната свила претставува тенки линии кои ги има под листовите на пченката, а се користи како природен лек иако малкумина го знаат тоа.

Имено, пченичната свила се користи за болки во коските, муслулите и зглобовите, за холестерол, за проблеми со бубрези и мокрење.

Има во себе витамини и етерично масло, фосфорна киселина и манган, а одлична е и за детоксикација на телото.

Се става свилата на памучна крпа да се исуши, се става потоа во кесе. Важно е да не се суши дирекно на сонце.

Се зема лажиче од неа, се става зовриена вода во шолја и се процедува и пие.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com