10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Најмалку 27 мртви од громови во пакистанската пустина

Најчитани вести

Најмалку 27 лица загинаа во удари на гром на неколку локации во јужниот дел на пустинската област на Пакистан, за време на обилни врнежи од дожд, соопштија локалните власти.

„Властите испратија екипи за спасување во пустината Тар во провинцијата Синд, по трагедијата што се случи синоќа“, изјави портпаролот на провинциската влада, Саид Гани.

Неколку десетици луѓе беа повредени и однесени во болница, додаде тој.

Тие се здобиле со повреди од удари на громови и уривање на куќите поради дождот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com