-2.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Најмалку 14 загинати кога автобус слета од автопат во Турција

Најчитани вести

Во сообраќајна несреќа во Турција загинаа 14 лица, кога автобусот слета од автопатот, пренесува АП.

Од кабинетот на гувернерот на провинцијата Баликешир се наведува дека во несреќата се повредени 18 лица и тие се префрлени во пет болници.

Се наведува дека автобусот се превртел рано утрово во 04,40 часот по локално време, а брзата помош и полицијата брзо пристигнале на местото на несреќата, каде што 11 лица биле прогласени за мртви на лице место.

Тројца починале во болница од повредите, а деталите за несреќата се уште не се познати.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com