14 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Најмалку 12 жртви во судир меѓу бунтовниците и провладините сириски сили

Најчитани вести

Сириските сили синоќа зазедоа село во североисточниот дел на земјата, кое беше под контрола на бунтовници, а жртви имаше на обете страни.

Според сириските државни медиуми и пробунтовничката Сириска опсреваторија за човекови права, со седиште во Лондон, во судирите загинале најмалку 12 лица. Според претставник на Опсерваторијата, во судирите загинале шестмина сириски војници и деветмина бунтовници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com