27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Најмалку шестмина загинати а 25 повредени во автобуска несреќа во Турција

Најчитани вести

Патнички автобус рано утринава се превртел и слетал во провалија на излезот од Киркларели.

Најмалку шест лица загинаа, а 25 се повредени јавуваат, локалните медиуми.

На местото на несреќата пристигнале бројни екипи на брзата помош и полицијата.

Гувернерот на таа турската провинција, Бирол Екичи, изјавил дека се работи за автобус кој сообраќал од Едрене за Бодрум кој паднал во провалија во областа Лулебургаз.

Гувернерот изјавил дека во несреќата животот го загубиле најмалку шест лица, меѓу кои и едно дете, а 25 повредени се пренесени во болници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com