1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Најмалку пет лица загинаа во пожар во Италија

Најчитани вести

Најмалку пет луѓе загинаа, а 800 се евакуирани поради пожарот што избувна во близина на италијанското летувалиште Пескара.

Повеќе од 500 пожари се активни во јужниот дел на Италија.

Додека северниот дел од Италија е зафатен од поплави предизвикани од обилните дождови.

Најпогоден е регионот Комо. Неколку села се отсечени, а надојдената вода носеше автомобили.

Во истиот регион пред пет дена имаше поплави и свлечишта предизвикани од обилните дождови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести