22.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Најконтроверзните аутфити на Меланија Трамп од инаугурацијата: Јакна со натпис „Не ми е гајле, нели?“

Најчитани вести

Во текот на четири години, имавме можност да ја видиме во фини, но и контроверзни изданија кои честопати предизвикуваа негодувања во јавноста. Гардеробата на Меланија Трамп е доста различна од модните избори на нејзините претходници. Како што пишува Мари Клари, наместо да избереме американски дизајнери, имавме можност да ја гледаме многу почесто на парчиња со потпис на европски дизајнери, за чии цени исто така се смета дека се значително повисоки од американските. Во текот на четири години, имавме можност да ја видиме во одлични, но и прилично контроверзни изданија (запомнете ја само јакната на Зара со натпис „Не ми е гајле, нели?“ За време на посетата на границата меѓу САД и Мексико) што често предизвикуваше бес кај јавноста.

Подолу ги издвоивме петте најконтроверзни облеки, рангирани од најмалку до најконтроверзни # 5 Лош избор на капа Во април 2018 година, за време на вториот ден од посетата на францускиот претседател Макрон на САД, Меланија избра костум потпишан од колекцијата Мајкл Корс, но токму шеширот на дизајнерот Ерве Пјер предизвика дискусии на социјалните мрежи. Некои ја споредуваа со Мишел Фајфер во „Скарфејс“, а други со Бијонсе во музичкото видео „Формација“.

# 4 Шлем што испраќа погрешна порака Првото соло патување на Меланија Трамп беше во Африка во октомври 2018 година, а за патување со сафари комбинацијата на облека ја заврши т.н. пит-шлем, објект што има темна колонијална историја во Африка, па затоа овој избор се смета за доста нечувствителен, пишува Мари Клери. Меланија тогаш на патувањето изјави дека сака да зборува за нејзината посета на Африка, а не за тоа што носи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com