4.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Најзгодната спортска новинарка во светот: Италијанката се појави на терен без долна облека, а навивачите полудеа

Најчитани вести

Серија А станува се поинтересна и тоа не е само благодарение на фудбалерите, туку благодарение на една од најсексапилните спортски новинарки на светот- Дилета Леота.

Италијанската новинарка стана една од главните промотери на тамошниот фудбал, а воопшто и не е чудно тоа ако добро ја погледнете оваа девојка.

Дилета работи за мрежата DAZN, која емитува и пренесува низ целиот свет разни спортски настани, а оваа презгодна русокоса привлекува внимание на себе, главно благодарение на провокативните комбинации на облека во кои таа се појавува на теренот.

Таа пред неколку дена се појави на теренот на мечот со Наполи, облечена во тесна тегет комбинација, припиена за нејзиното тело, одоздола ништо не се оцртуваше, па многумина констатираа дека не носи долна облека, а навивачите „полудеа“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести