5.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Најзагадено утрово повторно кај Ректорат, Ѓорче и Центар зад него

Најчитани вести

За среќа на скопјани и покрај пасивноста на надлежните, временските прилики деновиве го намалија загадувањето во главниот град кое е на нешто пониско ниво. Утрово повеќето скопски општини се под или близу дозволената граница за загадување од 50 ПМ 10 честички.Воздухот како и изминативе денови е најлош кај Ректорат со 61 ПМ 10, а зад него се Ѓорче Петров со 48 и Центар со 47.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести