7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

НАЈДРАСТИЧНА ПРОМЕНА ДО СЕГА! Пенелопе Круз поубава од кога и да е, кога ќе ја видите со новата фризура нема да можете да го тргнете погледот од неа

Најчитани вести

Станува збор за краток боб без шишки, рамно исфениран и малку навнатре, благодарение на што го врамува лицето на одличен начин

Ако дури се посомневавте дека боб-фризурите ќе се вратат оваа пролет како врвен тренд, новиот изглед на шпанската филмска sвезда ќе ги отстрани сите сомнежи!

Пенелопе Круз на својот Инстаграм профил сподели фотографија направена на снимањето за една позната линија шминка и ги изненади сите со многу практичната и шик фризура. Тоа е краток боб без шишки, рамно исфениран и малку навнатре, благодарение на што го врамува лицето на одличен начин.

Во комбинација со умерена шминка и ефектен портокалово-кафеав кармин, ова е феноменален изглед за пролетен ден.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com