0.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Најдобро средство за превенција на црниот дроб

Најчитани вести

Црниот дроб учествува во процесот на обновување на крвта. Исто така, помага при зајакнувањето и стимулацијата на варењето во организмот. Обавува уште една важна функција: тој ја чисти крвта и ги елиминира сите токсини и нечистотии од неа.

Тогаш ви е јасно дека чист црн дроб всушност значи – здравје, виталност, енергија, убав изглед и добро расположение.

Најдобро средство за превенција на црниот дроб е неговото секојдневно чистење – секое утро на празен стомак испијте лажица маслиново масло помешано со лажица свежо исцеден лимонов сок. Потоа, можете да уживате во појадокот. Доколку ова го применувате секојдневно, вашиот црн дроб ќе биде редовно прочистен и што е најважно здрав и моќен да ги обавува неговите важни функции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com