Home » Најголемиот дилер на дрога во Колумбија екстрадиран во САД

Најголемиот дилер на дрога во Колумбија екстрадиран во САД

by Журнал.мк

Најголемиот дилер на дрога во Колумбија, Даиро Антонио Усуга „Отониел“ е екстрадиран во САД, соопшти во раните утрински часови колумбискиот претседател Иван Дуке Маркез.

Претседателот ја сподели веста за „најопасниот дилер, убиец, злоставувач на момчиња, девојчиња и на адолесценти“ на својот Твитер профил

Најбараниот колумбиски дилер на дрога беше уапсен на 23 октомври мината година. Педесетгодишниот Отониел, главен на „Голф кланот“ (Clan del Golfo), беше уапсен по десетгодишна потрага.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More