32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Најбогатите Кинези живеат во Хуакси: Имаат вили и скапи автомобили, но мора да почитуваат еден услов

Најчитани вести

Хуакси е село кое има нешто повеќе од 2.000 жители, а секој од нив поседува сметка на која има околу 250 милиони долари. Поради тоа ова е најбогатото место во Кина.

Жителите на Хуакси се многу богати, живеат во вили, имаат скапоцени автомобили, но за да си го овозможат сето тоа, мора да почитуваат едно важно правило – не смеат никогаш да го напуштаат селото.  

Иако ова делува незамисливо, 2.120 луѓе прифатиле да живеат во Хуакси под тие услови и да работат дури седум дена во неделата./tocka.com.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com