21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Најбогатиот човек во Велика Британија ја купи Ница за рекорден износ во Лига 1

Најчитани вести

Сопственикот на британската компанија „ИНЕОС“ Џим Ретлиф ја купи Ница. Според официјалната веб-страница на клубот, Ретклиф, кој важи за најбогатиот човек во Велика Британија „тежи“ околу 21 милијарда фунти.

Шеесет и шестгодишниот Британец за Ница дал меѓу 100 и 120 милиони евра, објавија француските медиуми. Ова е најголема зделка во историјата на Лига 1

Ретклиф исто така е сопственик на швајцарската Лозана. Тој претходно се обиде да го купи Челзи од Роман Абрамович.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com