5.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Нафтата „Брент“ под 85 долари за прв пат од 14 јануари

Најчитани вести

Нафтата денеска продолжи да паѓа во европското тргување, при што Брент за испорака во ноември падна под 85 долари за барел, покажаа податоците од лондонската берза ICE.

Договорите се тргуваат по 84,91 долари за барел, или 1,44 отсто под нивото на крајот од претходната сесија.

Во исто време, фјучерсите на американската лесна сурова нафта загубија 1,83 отсто до 7,33 долари за барел.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести