-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Наумов: Кај младите веќе нема интерес да студираат новинарство

Најчитани вести

Во Дистрикт на Цивил Прес Студио – интервју на Зоран Иванов со Столе Наумов, новинар, уредник, автор и водител на децениски популарната радио емисја „Стадион“ за себе и новинарството, репортерите и уредниците, бизнисот и медиумите, интернетот и конкуренцијата, уредувачките политики и медиумскиот клиентелизам и за уште по нешто за и околу актуелното македонско новинарство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com