33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Настрадаа лигаментите на коленото: Реал Мадрид без Начо во наредните два-три месеци

Најчитани вести

Фудбалерот на мадридски Реал, Начо Фернандез, ќе биде надвор од терени во наредните два до три месеци, објави шпанска „Марка“. Дефанзивецот на „кралевите“ се здоби со повреда на коленото во мечот со Бриж (2:2) во второто коло од групната фаза од Лигата на шампиони.

Начо бепе заменет на полувреме, а лекарските прегледи покажаа оштетување на лигаментот на десното колено. Оваа сезона, тој одигра три натпревари за Реал Мадрид во сите натпреварувања.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com