24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Наследникот на Ди Марија доби дозвола за трансфер во Јувентус

Најчитани вести

Јувентус ќе може да го регистрира 16 годишниот Матиас Суле Кордоба во јануари откако „Старата Дама“ доби дозвола за комплетирање на трансферот на играчи кој остана во Велез и покрај можноста за преселба во Торино во април оваа година.

Јувентус испрати официјален допис до ФИФА откако мајката на Суле добила Италијански пасош и со ова бил решен проблемот со добивање право за потпис на прв професионален договор.

Во меѓувреме Јувентус доби дозвола и за регистрација на 18 годиниот Баренчеха кој беше приморан да игра како позајмен во Сион.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com