21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Наскоро пристигнува новиот iPhone SE 2

Најчитани вести

Компанијата Apple наскоро ќе го претстави наследникот на едниот од најпопуларните iPhone уреди – iPhone SE 2.

iPhone SE е еден од најпродаваните телефони и најверојатно најпопуларен iPhone модел досега. Освен батеријата, овој телефон нема никаков проблем, според критиките од корисниците.

Новиот модел на Apple е најавен за првото тримесечје во наредната година. Ќе изгледа како iPhone 8S, но ќе го има чипот Apple Bionic A13.

Спецификации: густина на слика 326 пиксели по инч, LCD, 3 GB RAM, 64 GB меморија, lightning port, Touch ID копче и камера која ќе биде слична на онаа на iPhone 11, но ќе биде со една леќа.

Новиот iPhone ќе изнесува 399 долари или околу 360 евра.Извор: kajgana.com

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com