27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Наскоро прв смартфон на Motorola со подвижна селфи камера

Најчитани вести

Минатиот месец се појавија детални информации за првиот паметен телефон на Motorola, кој има селфи камера поставена во подвижен механизам.

Сега го знаеме и датумот на премиерата на идниот уред, кој ќе биде претставен на 3 декември во Бразил. Сликата од поканата за настанот покажува јасен подвижен модул кој најверојатно ќе има сензор од 32 MP.

Се очекува моделот да понуди Snapdragon 675 чипсет, 4 GB RAM меморија, 128 GB меморија за датотеки и двојна главна камера со сензор 64MP.

Екранот на уредот веројатно ќе биде 6,4 инчи, резолуцијата Full HD + и сооднос на страните од 19,5: 9.

Во однос на софтверот, ќе биде достапен Android 10.

извор: USB.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com