16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Наскоро доаѓа OnePlus 10R Prime Blue Edition

Најчитани вести

OnePlus 10R претставен во април доаѓа во две бои – Sierra Black и Forrest Green. Наскоро на нив ќе им се придружи и трета опција за боја, наречена OnePlus 10R Prime Blue Edition.

OnePlus сè уште не откри многу за 10R Prime Blue Edition, но промените најверојатно ќе бидат само козметички и најверојатно ќе ги сподели спецификациите со другите две верзии во боја.

OnePlus 10R се напојува со Dimensity 8100 Max и има 6,7″ FullHD+ 120Hz AMOLED екран. Паметниот телефон има поставено тројна камера на задната страна, која се состои од примарни единици од 50 MP, ултраширок од 8 MP и макро единици од 2 MP. За селфи и видео повици, вие добијте предна камера од 16 MP.

OnePlus 10R доаѓа со скенер за отпечатоци на екранот, а има и стерео звучници. Се напојува со батерија од 4.500 mAh со поддршка за полнење од 150 W. Сепак, постои и верзија која се полни побавно до 80 W, но има ќелија од 5.000 mAh под хаубата.

OnePlus 10R Prime Blue Edition ќе се продава преку Amazon.in во Индија и најверојатно преку официјалната веб-страница на компанијата. Но, не е јасно дали ќе има иста цена како и другите два модели во боја или ќе чини повеќе.

Додека чекаме повеќе детали за цените и достапноста на OnePlus 10R Prime Blue Edition, можете да го прочитате нашиот практичен преглед на обичниот 10R овде за да дознаете повеќе за него.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com