22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Насилно однесување, борба против депресија и ужасна смрт: За трагичната судбина на актерката не престанува да се зборува! (ФОТО)

Најчитани вести

Американската актерка Наја Ривера го освои светот како девојче, таа првпат се појави на малите екрани кога имаше само 4 години. Она што ја заинтригираше публиката не беа нејзините улоги, туку нејзиниот приватен живот, кој беше бурен.

Во летото 2020 година, нејзиниот живот нагло беше прекинат кога беше убиена додека со својот син го обиколуваше заливот. Таа имаше само 33 години. Голема популарност се стекна со улогата во серијата „Glee“. За оваа улога, таа освои бројни улоги, вклучително и SAG и ALMA, како и две Греми награди, како и номинации за престижната награда Брит.

Две години откако се појави во серијата, таа исто така потпиша договор за плоча со Колумбија Рекордс, но не успеа да издаде професионален албум како што беше планирано. Со синглот „Извини“ од 2013 година, таа заврши на неколку релевантни топ листи, а нејзиниот глас ја маѓепса публиката.

Naja Rivera

Бурни тинејџерски денови

Во мемоарите што ги објави во 2016 година, таа призна дека се борела со анорексија за време на тинејџерските денови, но и со ненадејни промени во расположението и депресија. Следуваше уште еден тежок период по абортусот, од кој психички се опорави, призна во својата книга.

„Јас бев навистина изгубено дете“, го опиша периодот на растење и тинејџерските денови. Додека ја снимаше серијата „Glee“, таа влезе во врска со нејзиниот колега Марк Селинг, што само и донесе проблеми. Имено, Марк има дебело криминално досие.

Оваа бурна врска и донесе само проблеми на актерката и заврши многу брзо. После оваа врска, таа за кратко време ја пронајде среќата во близина на Биг Сон, сепак ниту оваа врска не преживеа, а Наја дозна за раскинувањето од медиумите. Додека таа зборуваше, тој на Интернет објави дека повеќе не е со неа, а пред тоа не го ни спомна нејзиниот раскин.

Проблем со насилното однесување

Таа се омажи за својот поранешен сопруг Рајан Дорси во 2014 година и се разведе по четири години поради нејзиниот проблем со насилното однесување за кое беше обвинета. Имено, таа го удрила по главата и телото за време на семејната прошетка. Кога по апсењето сведочеше на суд, актерката на прашањето дали ја признала вината, одговорила: „Да, почитуван“.

Страшна судбина и прерана смрт

Наја Ривера исчезна на 8 јули 2020 година, додека беше на пат на езерото Пире со нејзиниот четиригодишен син Џози. Детето беше пронајдено на бродот како спие, а тој носеше спасувачка јакна, додека од актерката немаше ни трага ни глас. Таа беше пронајдена по 5 дена пребарување и веста беше ужасна. Актерката се удави, а како што беше кажано подоцна, не знаеше да плива.

Naja Rivera

Скандали и по смртта

По смртта на актерката, низ целиот свет се појави веста дека нејзината сестра Никајла Ривера се преселила во домот на поранешниот сопруг на Наја. Според Рајан, Никајла е таму за да му помогне да го воспитува својот син, бидејќи тој го побарал тоа и додаде дека нема време за злонамерни коментари и дека не го интересира како сето тоа им изгледа на другите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com