18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Насер Зибери даде свечена изјава пред Џафери како нов народен правобранител

Најчитани вести

Новиот народен правобранител Насер Зибери претпладнево даде свечена изјава пред собранискиот спикер, Талат Џафери.

Кандидат на ДУИ за прв премиер Албанец на последните парламентарни избори, беше избран за наследник на Иџет Мемети на седница на Собранието на 25 јануари.

Мемети беше народен правобранител во земјата во два мандата, односно во изминатите 16 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com