23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021

Насер Ештрефи осуден на 13 години затвор за убиството на матурантот Ангел Петковски

Најчитани вести

Насер Ештрефи доби 13 години затвор за убиството на Ангел Петковски што се случи во 2014 година.

Во казната е пресметано и времето кое обвинетиот го има поминато во притвор, скоро седум години.

Убиството се случи на 19 мај 2014 година во населбата Ѓорче Петров. Инцидентот започна со кражба на велосипед од страна на Насер Ештрефи од скопското село Грчец.

Ештрефи претходно беше осуден на 14-годишна затворска казна. Врховниот суд ја укина пресудата и судењето го врати на повторно одлучување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести